Finland Espoo High Tech Basket Tournament

 

Aynı zamanda kulübümüzün Avrupa'daki kardeş kulüplerinden biri olan Tapiolan Honka ile Espoo Basket'in ortaklaşa düzenlediği Espoo Hight Tech Basketball Tournamnet her yıl Agustos ayının sonunda Finlandiya'da düzenleniyor.

Uzun yıllardır karşılıklı görüşmeler ve davetler sonunda yıllar önce bizleri ziyaret eden kulüp yöneticileri ile bu sezon Kadıköy Gençlik Spor Kulübü olarak turnuvaya katılma kararı alındı. Yöneticilerimiz ve Yıldız Takımımız Finlandiya'nın başkenti Helsinki'ye 15 dk mesafedeki yemyeşil kasabası Espoo'daya geçti.

Tüm kasabanın basketbol ile yatıp kalktığını düşünecek olursak velilerden ve kasabalıdan oluşan 700 gönüllü ve 3200 sporcunun Espoo Arena'da ki birlikteliği bize hiçte anlaşılmaz gelmedi.

Eksik bir kadro ile gittiğimiz bu turnuvada takımımızın oynadığı ilk maçlar ise dikkatleri çekmeye fazlası ile yetsede, şansız sakatlıklar ile başladığımız gibi bitiremediğimiz için üzüldük.

Şimdi Kadıköy Gençlik Spor Kulübü 2011 yazında Genç ve Yıldız Takımları ile diğer Avrupa ülkelerinde olacağı gibi Finlandiya'da da olacak.

Turnuva ile ilgili haberler

Kadıköy Gençlik Finlandiya Öncesi Seçme Düzenliyor

Kadıköy Gençlik Finlandiya Yolcusu

Kadıköy Gençlik Finlandiya'da İyi Başlangıç Yaptı

Kadıköy Gençlik Sakatlıklara Takıldı

Turnuva İle İlgili Resimler